Novosti26.11.2015

Annual Affiliates and Associates Meeting 2015

Warsaw 06-08.11.2015

Konferencija Udruženja pacijenata obolelih od raka debelog creva održana je od 6. do 8. novembra 2015. godine u Varšavi u organizaciji EuropaColon. Događaju je prisustvovalo preko 30 predstavnika udruženja članova ove krovne organizacije iz cele Evrope.

Tokom vikenda održane su brojne radionice i predavanja. U 18 prezentacija, izlagali su kako predstavnici EuropaColona i udruženja članova, tako i gostujući predavači, i razmenjivana su iskustva kroz prateće debate.

Zaključeno je da bi trebalo uložiti još više napora u podizanje svesti ljudi, ne samo o tome kako da brinu o sebi, obave skrining i sačuvaju zdravlje, nego i o tome da se testiraju i pristupe odgovarajućem lečenju u zavisnosti od stadijuma bolesti, kada do toga dođe.

Veliko je zadovoljstvo i čast što smo imali priliku da prisustvujemo ovom događaju, da kroz razmenu iskustava, čujemo i naučimo nesto novo, što kasnije možemo da primenimo u svojoj zemlji.

Više o ovoj temi možete pročitati klikom na sledeći link:
EuropaColon - First advocacy master class - Varšava, 6.11- 8.11.2015. godine

Annual Affiliates and Associates Meeting Warsaw 2015